Solar Technik

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne - Giżycko, warmińsko-mazurskie

panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne zamieniają światło słoneczne w energię elektryczną. Fotowoltaika odbywa się to przez odbijanie fotonów od powłoki krzemu znajdującej wewnątrz ogniwa. Powstały w ten sposób prąd stały trafia do inwertera, gdzie ulega przetworzeniu na zmienny.

Mając na uwadze stale rosnące ceny prądu, instalacje fotowoltaiczne są w tym wypadku doskonałym rozwiązaniem, mogącym zapewnić wymierne oszczędności. Najczęściej wykorzystywanym sposobem pozyskiwania energii są właśnie panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika nie ma żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne bez względu na stopień i złożoność wykorzystywanych instalacji. Panele fotowoltaiczne wykorzystują promieniowanie słoneczne. W zależności od jego intensywności oraz kąta padania, moduły fotowoltaiczne wytwarzają stosowną ilość energii. Co istotne wysokie temperatury powietrza, czy wręcz upały nie mają tutaj żadnego znaczenia. Istotną rolę odgrywa tutaj ilość dni słonecznych oraz systematyczność w kwestii dostępu do promieni słońca. Warto podkreślić, że część regionów jak np. województwo warmińsko mazurskie jest nieco bardziej przewidywalna pod wpływem pogody i dostępu do słońca na przestrzeni roku. Giżycko jest jedną z miejscowości, gdzie ilość gospodarstw domowych wykorzystujących instalacje fotowoltaiczne nieustannie rośnie. Instalacje fotowoltaiczne zapewniają zwrot całej inwestycji w ciągu 7 do 10 lat. To co istotne i warte podkreślenia to fakt iż po tym czasie, będziemy mieć darmowy prąd. Zostaną jedynie niewysokie koszty utrzymania samego łącza z energetyką. Wszystko rzecz jasna zależy od intensywności eksploatacji instalacji fotowoltaicznej oraz samego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Sam montaż fotowoltaiki zazwyczaj trwa nie dłużej niż jeden dzień, co dla wielu jest bardzo istotne, gdyż niweluje niemal do zera niepotrzebny stres związany z budową.

Panele fotowoltaiczne nieustannie są rozwijane pod względem technologicznym w celu zwiększenia ich wydajności. Obecnie stosowane instalacje fotowoltaiczne potrafią zbierać promienie bezpośrednie, odbite oraz rozproszone. Zapewnia to stały dostęp do prądu oraz większą sposobność jego magazynowania. Co ważne wszelką nadwyżkę można odsprzedać do sieci, co niweluje konieczność zakupu dodatkowych akumulatorów.