Oferta

Dla Biznesu

Ceny energii rosną, a wraz z nimi koszty utrzymania obiektów należących do przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą firmę z własnym biurem, czy dużą fabrykę z wieloma budynkami wykorzystywanymi przy produkcji, dobre zarządzanie kosztami to podstawa przemyślanej strategii rozwoju firmy. Inwestycja w fotowoltaikę, która może zostać wykorzystana jako źródło prądu oraz sposób na ogrzewanie budynków jest jedną z korzystniejszych opcji współczesnego przedsiębiorcy. Dlaczego się opłaca?
Korzyści dla przedsiębiorców

Ceny energii rosną, a wraz z nimi koszty utrzymania obiektów należących do przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małe przedsiębiorstwo z własnym biurem, czy dużą fabrykę z wieloma budynkami wykorzystywanymi przy produkcji, dobre zarządzanie kosztami to podstawa przemyślanej strategii rozwoju firmy w 2022 r. Inwestycja w system, który może zostać wykorzystany jako źródło prądu oraz sposób na ogrzewanie budynków jest jedną z korzystniejszych opcji współczesnego przedsiębiorcy. Dlaczego się opłaca?

Jedną z najważniejszych zalet zainstalowania paneli fotowoltaicznych w obrębie firmy w 2022 r. jest możliwość korzystania z niemalże darmowej energii elektrycznej. Poza wstępną inwestycją, do której można uzyskać spore dofinansowania, pozyskiwanie energii ze słońca nie generuje żadnych kosztów, a zależnie od liczby zainstalowanych paneli, fotowoltaika może pokryć całościowe zapotrzebowanie firmy w energię. Panele fotowoltaiczne zainstalowane w obrębie firmy generują zyski, szczególnie w 2022 r. i dalszej perspektywie stale rosnących cen energii z sieci. Energia słoneczna nie podrożeje, a instalacje fotowoltaiczne mają kilkunastoletnią gwarancję trwałości, jakości i sprawności, oferując długofalowe zyski i szybki zwrot wstępnego kosztu wykonania instalacji. Jeśli instalacja wyprodukuje więcej energii niż to konieczne, nadwyżka zostanie przekazana do sieci, a jej producent stanie się prosumentem mogącym odzyskać nadwyżkę na korzystnych warunkach np. w sezonie zimowym, gdy ze względu na krótsze dni energii produkuje się mniej. Energia słoneczna może zasilać także zapasowe akumulatory, które w wielu firmach często służą jako zasilanie awaryjne w razie problemów z dostawami prądu – a tych w 2022 r. wcale nie brakuje.

Co ważne, korzystając z własnej elektrowni słonecznej nie trzeba przejmować się problemami z dostępem do sieci energetycznej – nawet przy dużych awariach, przedsiębiorstwo z własną fotowoltaiką pozostaje niezależne od sieci.
Wykorzystanie energii słonecznej staje się w 2022 r. coraz łatwiejsze dzięki szybkiemu rozwojowi techniki, ale i licznym dotacjom pojawiającym się dla firm chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Polska znajduje się w wyjątkowo korzystnej geograficznie pozycji pozwalającej czerpać energię słoneczną niemalże przez cały rok i wykorzystywać ją zarówno jako energię elektryczną do zasilania budynków przemysłowych, jak i energię cieplną niezbędną do ich ogrzewania. W połączeniu z wydajnymi systemami grzewczymi, decydując się na panele słoneczne zamontowane na dachu budynków firmowych, w 2022 r. można wygenerować duże oszczędności w stosunku do kosztów energii pozyskiwanych z sieci energetycznej. Te z roku na rok rosną, dlatego fotowoltaikę warto rozważyć jak najwcześniej.

Klienci biznesowi korzystający z naszej oferty instalacji paneli i systemów grzewczych opartych o fotowoltaikę mogą korzystać z dostępnych opcji finansowania zakupu instalacji: dotacji rządowych i samorządowych, usług leasingowych na panele fotowoltaiczne oraz kredytów. Państwo od 2022 r. stara się przygotowywać coraz lepsze programy dotacji wiedząc, że każda kolejna instalacja nowoczesnych systemów wpływa pozytywnie na środowisko i spełnianie warunków obniżonej emisji zanieczyszczeń. Państwa firma może przyczynić się do pozytywnych zmian i sprostać najwyższym standardom w zakresie operowania produkcją w sposób zrównoważony, stabilny i ekologiczny.

Fotowoltaika dla firm w 2022 roku – programy dla przedsiębiorstw

Na stałe wsparcie mogą liczyć szczególnie gospodarstwa domowe, jednak dzięki naszemu państwu pomoc mogą otrzymać również właściciele przedsiębiorstw, chociażby w formie możliwości odliczenia 23% podatku VAT dla przedsiębiorstw zdecydowanych na fotowoltaikę w 2022 r. Dodatkowo spółki mogą też skorzystać z dofinansowania z programów dla miejsc pracy. Przykładem może być program Nowa Energia, który ma trwać do 2025 roku. Zgodnie z jego warunkami, właściciele zakładów pracy mają możliwość uzyskania kredytu rynkowego lub preferencyjnego do 85% kosztów kwalifikowanych z perspektywą innowacyjnej premii.

W 2022 r. kolejnym przedsięwzięciem związanym z dotacjami na fotowoltaikę jest program Energia Plus. W nim firmy mają dwie opcje do wyboru – pierwszą jest zwrot kosztów poniesionych od 2015 aż do 2025 roku. Drugą możliwością jest 80% pożyczka zwrotna za koszty ukwalifikowane. Lepiej się pospieszyć, bo samo zawieranie umów będzie możliwe jedynie do 2023 roku. Jak widzisz trzeba podjąć zdecydowane kroki, aby to właśnie i Twoja firma w 2022 r. spełniała surowe standardy związane ze środowiskiem. Warto jednak się napracować, aby wspólnie tworzyć bezpieczny i przyjazny klimat, który w dłuższej perspektywie bardziej się opłaca.

Panele fotowoltaiczne w firmie – inwestycja warta uwagi

Wykorzystanie energii słonecznej staje się współcześnie coraz łatwiejsze dzięki szybkiemu rozwojowi techniki, ale i licznym dotacjom pojawiającym się dla firm chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Polska znajduje się w wyjątkowo korzystnej geograficznie pozycji pozwalającej czerpać energię słoneczną niemalże przez cały rok i wykorzystywać ją zarówno jako energię elektryczną do zasilania budynków przemysłowych, jak i energię cieplną niezbędną do ich ogrzewania. W połączeniu z wydajnymi systemami grzewczymi, decydując się na panele słoneczne zamontowane na dachu budynków firmowych można wygenerować duże oszczędności w stosunku do kosztów energii pozyskiwanych z sieci energetycznej. Te z roku na rok rosną, dlatego fotowoltaikę warto rozważyć jak najwcześniej.

Finansowanie paneli słonecznych dla biznesu

Klienci biznesowi korzystający z naszej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych i systemów grzewczych opartych o fotowoltaikę mogą korzystać z dostępnych opcji finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej: dotacji rządowych i samorządowych, usług leasingowych na panele fotowoltaiczne oraz kredytów. Państwo stara się przygotowywać coraz lepsze programy dotacji wiedząc, że każda kolejna instalacja fotowoltaiczna wpływa pozytywnie na środowisko i spełnianie warunków obniżonej emisji zanieczyszczeń. Państwa firma może przyczynić się do pozytywnych zmian i sprostać najwyższym standardom w zakresie operowania produkcją w sposób zrównoważony, stabilny i ekologiczny.

Finansowanie paneli słonecznych dla biznesu

Klienci biznesowi korzystający z naszej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych i systemów grzewczych opartych o fotowoltaikę mogą korzystać z dostępnych opcji finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej: dotacji rządowych i samorządowych, usług leasingowych na panele fotowoltaiczne oraz kredytów. Państwo stara się przygotowywać coraz lepsze programy dotacji wiedząc, że każda kolejna instalacja fotowoltaiczna wpływa pozytywnie na środowisko i spełnianie warunków obniżonej emisji zanieczyszczeń. Państwa firma może przyczynić się do pozytywnych zmian i sprostać najwyższym standardom w zakresie operowania produkcją w sposób zrównoważony, stabilny i ekologiczny.

Kontakt

SOLAR TECHNIK ANNA ĆWIKOWSKA

Adres

ul. Wiejska 22A, 11-500 Giżycko

Telefon

Email

kontakt@solar-technik.pl

Bądź na bieżąco z nami.