Oferta

Dla Rolnika

Wykorzystanie energii słonecznej w gospodarstwach rolnych zyskuje na popularności nie tylko w Europie, ale i coraz częściej w Polsce. Możliwości i oszczędności, jakie niosą za sobą instalacje fotowoltaiczne coraz częściej przewyższają początkowe koszty, jakie należy włożyć w taką inwestycję. Dzięki dostępnym finansowaniom i dotacjom, podjęcie decyzji o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych na terenach gospodarstw spotyka się z coraz lepszym odbiorem otoczenia rolniczego. Dlaczego warto rozważyć inwestycję w fotowoltaikę dla gospodarstw rolnych?
Sprawdź naszą ofertę dla rolników
Dbamy o to, by każdy mógł wykorzystać w pełni potencjał instalacji fotowoltaicznych i zyskał coś więcej, niż tylko oszczędność na energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych gwarantują niezależność energetyczną od sieci, dają pewność ciągłego dostępu do energii i ciepła, a dodatkowo spełniają wszystkie najwyższe standardy bezpieczeństwa środowiskowego. W nowoczesnym rolnictwie nie ma miejsca na przestarzałe, nieefektywne i drogie rozwiązania.
Dlaczego warto montować fotowoltaikę w gospodarstwach rolnych?

Ocieplenie klimatu oraz rosnące ceny energii z sieci sprawiają, że wielu rolników coraz częściej rozważa przejście na odnawialne źródła energii i stworzenie we własnym gospodarstwie samowystarczalnej elektrowni fotowoltaicznej. Nawet mała instalacja z kilkoma panelami słonecznymi jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną, a w wielu przypadkach generować jej nadwyżkę pozwalającą na dodatkowe ogrzewanie budynków, składowanie zapasu w akumulatorach bądź przekazywanie na preferencyjnych warunkach do elektrowni w ramach umowy prosumenckiej.

Fotowoltaika jest w rolnictwie niezwykle ważna – pokazuje jak ogromnym przywiązaniem i szacunkiem obdarza się w rolnictwie środowisko naturalne i jak korzystne z perspektywy gospodarstw jest pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Początkowa inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dużym wydatkiem, ale ten zwraca się z nadwyżką gdy gospodarstwo przechodzi na niemalże całkowicie bezkosztową energię elektryczną pozyskiwaną z paneli. Nie ważne, czy pozyskany prąd będzie wykorzystywany do zasilania poideł i podajników do pasz czy produkcji – oszczędności zauważalne są tu szybko, a inwestycja zwraca się z nadwyżką.

Warto zwrócić uwagę, że fotowoltaika to dla gospodarstwa również okazja całkowitego uniezależnienia się od sieci energetycznej i możliwych awarii wyłączających z działania całe gospodarstwo rolne. Energia słoneczna nie tylko na bieżąco dostarcza prądu do wszystkich maszyn i urządzeń pracujących w gospodarstwie, ale w razie potrzeby zadba także o zasilenie agregatów awaryjnych. Nawet duże awarie nie spowodują, że gospodarstwo pozostanie bez prądu. Nie trzeba też obawiać się zimy – geograficzne położenie Polski powoduje, że i w chłodniejsze miesiące roku energia elektryczna ze słońca jest produkowana, a ewentualne braki uzupełnia się nadwyżką oddaną w ciągu roku do sieci energetycznej.

Dotacje i finansowanie instalacji fotowoltaicznych dla rolników
Rolnicy chcący zainwestować w instalację fotowoltaiczną mogą liczyć zarówno na dofinansowania i dotacje z państwowych programów wsparcia rolników, ale i ulgi w podatku rolnym w wysokości do 25% ulgi inwestycyjnej oraz ulgi w podatku VAT. O dotacje można starać się z PROW oraz programu „AGroenergia”. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru, w jakim działa gospodarstwo rolne i wynosi zwykle 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji lub 60% dla młodych rolników.

Kontakt

SOLAR TECHNIK ANNA ĆWIKOWSKA

Adres

ul. Wiejska 22A, 11-500 Giżycko

Telefon

Email

kontakt@solar-technik.pl

Bądź na bieżąco z nami.