Oferta

Folie grzewcze

Obok pomp ciepła, które już od wielu lat są znanym i popularnym rozwiązaniem w ramach ogrzewania domu i pozyskiwania ciepłej wody użytkowej, jedną z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku i zyskujących zainteresowanie właścicieli domów i nieruchomości są folie grzewcze. Dostępne w naszej ofercie folie Red Snake to jedne z najlepszych produktów dostępnych na rynku w tej kategorii. Planując inwestycję w fotowoltaikę i efektywne ocieplenie domu warto wykorzystywać wyłącznie najlepsze rozwiązania.
Na czym polega ogrzewanie z pomocą folii grzewczych?

Folie grzewcze na których budowany jest system ocieplenia budynków działają w oparciu o ogrzewanie podczerwienią. Cienkie warstwy, które składają się na folię grzewczą gwarantują jej odporność na czynniki zewnętrzne, wysoką wytrzymałość i najwyższą skuteczność cieplną porównywalną z bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami. Materiałem grzewczym jest tu mata karbonowa, która dzięki jednorodnej strukturze może grzać całą swoją powierzchnią i której zasilanie przez miedziane elektrody zapewnia sprawną pracę całego systemu.

Wykorzystanie folii grzewczych jako systemu ogrzewania całkowicie eliminuje potrzebę spalania, a więc i ryzyko zatrucia tlenkiem węgla czy pożaru. Systemy grzewcze oparte o folię działają na bazie podczerwieni, która oddziałuje na wszystkie elementy w pomieszczeniu powodując oddawanie przez nie ciepła. W pokojach jest ciepło, choć nie czujemy typowych efektów grzania w postaci unoszącego się wraz z powietrzem kurzu czy wysuszenia powietrza. Folia rozgrzewa człowieka, nie powietrze wokół niego, dzięki czemu straty ciepła są tu również minimalne.

Co oczywiste, działanie systemów ogrzewania opartych o folie grzewcze jest uzależnione od energii elektrycznej. System jest bezobsługowy i bezawaryjny, ale do jego zasilania potrzebne będzie zapewnienie odpowiedniego natężenia i mocy prądu. Korzystając z energii elektrycznej z sieci trzeba się więc liczyć z dodatkowymi wydatkami. W takim układzie folie grzewcze mogą być droższe w utrzymaniu niż ogrzewanie pompą ciepła bądź kotłem. Problem rozwiązuje się jednak, gdy do zasilania folii grzewczych wykorzysta się panele słoneczne.

Dlaczego warto połączyć domowy system ogrzewania z fotowoltaiką?

Zastosowanie fotowoltaiki w domu niesie za sobą wiele korzyści, nie tylko dla kwestii taniego ogrzewania. Generowany z odnawialnego źródła energii prąd czyni dom niemalże całkowicie niezależnym od energii elektrycznej z sieci i przy dobrym zaplanowaniu instalacji fotowoltaicznej całkowicie samowystarczalnym przez cały rok. Wiele domostw decydujących się na stworzenie instalacji fotowoltaicznej oddaje nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci energetycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami i nadwyżki te odzyskuje zimą, gdy instalacja produkuje mniej energii. Nadwyżki można jednak wykorzystać także do zasilania systemu ogrzewania opartego o folie grzewcze. Koszt utrzymania takiej instalacji po spłaceniu inwestycji w panele słoneczne i folie grzewcze obniży się niemalże do zera.

Folie grzewcze zasilane z poziomu paneli fotowoltaicznych są tańsze od innych systemów grzewczych, całkowicie bezpieczne dla zdrowia i gwarantują komfort cieplny w domach zapewniając krótki czas nagrzewu, łatwość sterowania temperaturą oraz szybki montaż całego systemu grzewczego. Planując instalację fotowoltaiczną warto rozważyć zmianę systemu ogrzewania domu i jeszcze bardziej obniżyć koszty jego utrzymania. W czasach, gdy coraz częściej mówi się o potrzebie korzystania z odnawialnych źródeł energii a energia z sieci nieustannie drożeje, instalacja fotowoltaiczna połączona z folią grzewczą wydaje się jednym z najbardziej sensowych rozwiązań.

Kontakt

SOLAR TECHNIK ANNA ĆWIKOWSKA

Adres

ul. Wiejska 22A, 11-500 Giżycko

Telefon

Email

kontakt@solar-technik.pl

Bądź na bieżąco z nami.