Czym jest chemiczne czyszczenie instalacji?
Każdemu z nas zależy na tym, aby przydomowa klimatyzacja filtrowała powietrze pozbawione grzybów i pleśni, a woda użytkowa nie pozostawiała na naczyniach kamiennego osadu. Aby tak było, konieczne jest systematyczne przeprowadzanie konserwacji oraz zabiegów czyszczenia przy użyciu specjalistycznych środków, które pod nadzorem fachowców szybko i bezpiecznie przywrócą instalacją dawny blask oraz pełną funkcjonalność.
Chemiczne czyszczenie instalacji polega na doborze środka czyszczącego w zależności od zastosowanego materiału (stal nierdzewna, PCV, miedź itp.) tak, aby nie uszkodzić urządzenia i pozbyć się problemu – kamienia, osadów utrudniających przepływ cieczy (płynów, wody) bądź pleśni. W przypadku tak skomplikowanych instalacji warto zlecić tę usługę fachowcom, za którymi stoją lata doświadczenia.
Jak przebiega chemiczne czyszczenie instalacji?
Ty zgłaszasz problem, my znajdujemy rozwiązanie. Prace powinny rozpocząć się od wizji lokalnej, podczas której pobiera się próbki osadów oraz ustala układ instalacji. Następnie przeprowadza się badania symulacyjne i opracowuje optymalną technologię czyszczenia – ustalamy termin realizacji.
Samo chemiczne czyszczenie instalacji polega na podłączeniu się do instalacji, odmuleniu jej, po czym wprowadza się preparat do układu. Następuje właściwa cyrkulacja, po której przeprowadza się zrzut i neutralizację roztworu poreakcyjnego. W dalszej kolejności należy przepłukać układ, nawodnić go i dodać inhibitory korozji. Ostatni etap polega na odłączeniu agregatu od układu, przeprowadzeniu prac kontrolnych po instalacji. Na koniec prace porządkowe i sporządzenie protokołu z czyszczenia.
Co podlega chemicznemu czyszczeniu instalacji?
Wbrew pozorom w zwykłym domostwie jest tyle instalacji, nad którymi należy sprawować kontrolę i systematycznie je oczyszczać, że lepiej zostawić to profesjonalistom.
Jakie instalacje należy czyścić chemicznie?
- Układ chłodzenia,
- Rurociągi,
- Kotły,
- Centralne ogrzewanie,
- Centralna woda użytkowa,
- Wymienniki ciepła,
- Skraplacze, parowniki,
- Agregat wody lodowej itp.